اهمیت استفاده از طراح نورپردازی

بعضی از سوالات مهم باید در هنگام برنامه‌ریزی یک پروژه جدید مورد توجه قرار گیرند، به ویژه: آیا نور "خوب" برای پروژه شما اهمیت دارد؟ طراحی نورپردازی خوب و چگونگی دستیابی به آن چیست؟

نور یک ابزار فنی شگفت آور است که نیاز به تسلط بر رشته های متنوع و دائما در حال تغییر دارد. یک عمل طراحی نورپردازی هنر، علوم و کسب و کار طراحی و اجرای نور را به مراتب فراتر از مسائل معمول در هم آمیخته و یکی می‌کند.

ناهمیت استفاده از طراح نورپردازی

طراحان نورپردازی به عنوان بخشی از یک تیم طراحی کار می‌کنند و مانند معماران هزینه‌ای را برای خدمات خود دریافت می‌کنند. طراحان حرفه ای نورپردازی تکنیک های حساس فنی و حساس طراحی پروژه های معماری و منظره را به نمایش می‌گذارند. اما خدمات ارزش افزوده‌ای که ایجاد می‌کنند می‌تواند موفقیت یک پروژه را تضمین کند و بنابراین تاثیر هزینه‌هایی که در قبال خدمات آنها پرداخته شده است را موثر کند.

یک مالک یا طراح پروژه ممکن است از مزایایی که مشاور مستقل نورپردازی می‌تواند به فرایندهای طراحی و ساخت بدهد آگاه نباشد. به عنوان مثال: تفاوت بین خدمات ارائه شده توسط یک متخصص نورپردازی در مقابل یک مهندس برق یا طراح داخلی چیست؟ مهندس برق چراغ‌ها را روشن کرد