نورپردازی باغ

این که آیا شما یک باغ را از ابتدا طراحی می‌کنید و یک حیاط کامل را می‌خواهید ایجاد کنید و یا به سادگی می‌خواهید ایده‌های خود را برای به گونه‌ای موثر و کارا در باغ خود اجرا کنید تا بتوانید در آنجا نشسته، استراحت کرده و از آب و هوای باغ خود لذت ببرید، راهنمای زیر را که در این زمینه است دنبال کنید.

نورپردازی باغ

چراغهای باغ را در کجا قرار دهیم

بهترین چیز در مورد نورپردازی در باغ این است که شما می توانید توجه را به گیاهان و مجسمه‌ها متمرکز کرده و به طور کامل از مکان‌های غیر مهمی مانند انبار، وسایل بازی و ... چشم پوشی کنید. با این حال، مهم ترین نکته این است که الزاما وسایل غیر ضروری را حذف نکنید، فقط جذابترین نقاط باغ خود را روشن کنید، چرا که نور کمی به سمت تاریکی می رود و آن نقاط کمتر قابل دید هستند.

باغ خود را منطقه بندی کنید

کریس بردشاو (Chris Beardshaw)، طراح باغ و تهیه کننده تلویزیون، توصیه می کند: "اشکال مختلف نوری را که در اختیار شما قرار دارد در نظر بگیرید و باغ را به مناطقی تقسیم بندی کنید. به عنوان مثال، مسیرهای دسترسی، مسیرهای اصلی، مکان‌های منزوی و وسایل تزئینی و گیاهان همگی نیاز به روشنایی بیشتری دارند، اما برای دستیابی به بهترین نتایج نیاز به اعمال متفاوتی دارند"